A lettek mentek fel az A csoportba

2009.04.05. 13:14 hokikori

Március 29. és április 5. között az olaszországi Asiago adott otthont az U18 divízió 1/B küzdelmeinek. Ahogy előre jeleztük, egyenlő erejű csapatok küzdöttek: Dánia, Lettország, Ausztria, Olaszország, Japán és Franciaország. A végjáték drámai volt.

Egyetlen mérkőzés (Dánia-Olaszország 7-0) kivételével szoros eredmények születtek. A dánok és a lettek érkeztek a legidősebb csapattal, a franciák és az olaszok közül még jövőre, sőt 2011-ben is többen tagjai lehetnek U18-as nemzeti válogatottjuknak.

Az osztrákok menet közben meglepetésre legyőzték a letteket egy olyan mérkőzésen, amelyen már 3-0-ra is vezetett a balti csapat, és meggyőző kapura lövési mutatóval uralta a jeget. Ám az osztrákok azonban az összecsapás felénél megrázták magukat, és rendkívül hatékony emberelőnyös játékuknak köszönhetően megfordították a mérkőzést.

Utána a dánok megállították nyugati szomszédainkat, és az utolsó napon ők csatázhattak a lettekkel a feljutást érő aranyéremért. Utóbbiak a 11. percben megszerzett vezetést végig megtartva, az utolsó percben az ellenfél kapuslehozatalát kihasználva 2-0-ra nyerték a csatát. A dánok ezüst-, az osztrákok bronzéremmel távozhattak.

Az utolsó mérkőzésen a hazai olaszokat 2250 néző buzdította, de már csak a szép búcsú volt a cél, mert előzőleg minden meccsüket elvesztették. A végig izgalmas mérkőzés rendes játékidőben döntetlenre végződött, a hosszabbításban már nem született gól. A büntetőlövések az osztrákoknak sikerültek jobban. Ha rendes játékidőben győztek volna, megszerzik a második helyet, igaz, ennek nem volt nagy jelentősége.

A házigazdák jövőre a divízió 2-ben folytathatják, de valószínü, hogy egy év múlva jönnek is vissza. Előttük a japánok, a negyedik helyen a franciák zárták a sorozatot. Aki további érdekes részletekre és statisztikákra kíváncsi, kattintson ide.