HC Csíkszereda–SC Csíkszereda 5-3

2009.03.21. 22:56 Hblog

Csökentette hátrányát a HC Csíkszereda a román bajnokság döntőjének harmadik mérkőzésén. Az 5-3 után összesítésben 2-1-re vezet az SC, a negyedik csata vasárnap lesz. Kedves olvasónk, Eye jóvoltából egyenesen a helyszínről tudósítunk.

Az SC edzője, Gál Sándor változtatott a mérkőzés előtt: Sándor Szilárd hátsérülés miatt nem tudta vállalni a játékot. A Sportclub első sorában Wallenberg, illetve Ramstedt mellett Bálint játszott, a harmadik csatársorban Zsók, Filip és Péter kapott helyet.

Az első harmad első részét töredezett, lassú játék jellemezte, a felétől gyorsultak fel a csapatok. A klubos probalkozasok a 13. percben értek be. Az első látványos és sikeres támadásból megszületett a vezető gól, Hozó visszatett korongját Moldován emelte az előző lövés hárítása miatt fekvő Polc kapus fölött a hálóba. Két perccel a harmad vége előtt emberelőnyben adott el korongot az SC, Lőrincz lecsapott rá, megkerülte a kaput, két játékos között és a kapus fölött kilőtte a hosszút.

A második menet a HC támadásairól szolt. A rohamoknak a 30. percben lett eredményük. Öt a négy ellen Petres Tivadar passzát Suur kapásból lőtte be. A HC megpihent, újra a Sportclub percei következtek. A 38. percben Sloboda probálkozott távoli lövéssel, Sprencz ütőjén irányt változtatott a korong, zavartalanul pattant a kapuba.

A harmadik felvonásban Wallenberg lövése jelentette az első komoly akciót, de elakadt Polcban. Az SC büntetőt is lőhetett, de Hozó kihagyta. A 45. perc sorsdöntőnek bizonyult. Előbb Mihály Árpád három játékost és a kapust kicselezve lőtt gólt, majd alig 15 másodperccel később Zabludovszkij kettőre növelte a fórt. Öt perccel a mérkőzés vége előtt az SC-s Kozuch a playoff legnagyobb kapushibáját követte el. Egy védett lövés után előrekorcsolyázva próbált indítani, de HC-játékoshoz passzolt. Petres pontosan célzott, így már három góllal vezetett a HC. A mérkőzés utolsó találatát Wallenberg szerezte, a svéd csatár saját és a kapus lába között lőtt látványosan és erdményesen.

A helyzeteit jobban kihasználó HC megérdemelten nyert. A két szurkolótábor különböző hangerővel, de végig biztatta a csapatokat. Említést igényelnek a kapusok bravúrjai, valamint Filip és Ramstedt, illetve Mihály Árpád és Zabludovszkij egyéni teljesítménye.