Ki-ki mérkőzés a IV. kerületben

2009.02.22. 14:34 kerusz

A ferencvárosiak pénteki győzelmével a 4–6. helyek sorrendje végleg eldőlt az OB I. középszakaszában, de a középszakasz győztesének a kiléte még mindig nem ismert. A Dab.Doclernek& már csak matematikai esélye van feljebb lépni a harmadik helyről.

Hogy a dunaújvárosiak megőrizhessék ezt a minimális esélyüket, ma mindenképpen győzniük kell az Alba Volán farmcsapata ellen. A két csapat legutóbbi formáját elnézve a feladat teljesíthető. A kis Volán meglepetésre a középszakaszban megszorítani sem nagyon tudta aktuális ellenfeleit, még akkor sem, amikor sornyi játékos érkezett hozzájuk az EBEL-keretből. Számukra nyilván az lehet a tét, hogy megmutassák, tudnak ennél jóval többet is. A Dab számára viszont a miskolci pofon kijózanító volt, azóta igen jó játékot mutatnak, még ha legutóbb az újpestiekkel szemben a fölény ellenére ez csak egy hosszabbításos vereséghez volt elegendő. Mivel a Stars ellen senki nem mehet biztosra, és pont az Acélbikák a megmondhatói annak, hogy ma már a Miskolc ellen sem, így azt várjuk, hogy a Dab mindent elkövet a második hely reményének életben tartásáért. Ma délután fél háromtól Székesfehérváron csapnak össze a felek.

Négy mérkőzéssel a középszakasz vége előtt még nem tudjuk, ki kerül a legjobb helyen a rájátszásba. Sorsdöntő lesz ebből a szempontból az Újpest és az NZ Stars ma este fél hétkor, a Megyeri úton kezdődő összecsapása. A házigazdák számára egy 60 perc alatt kiharcolt győzelem az első helyet jelenti, ha kedden sem vesztenek pontot az egyre acélosabb miskolciak ellen. Bármilyen NZ Stars-győzelem viszont egészen biztosan Kangyalék elsőségét jelentené. A lilák játéka a középszakaszban még nem érte el azt a szintet, amit megszokhattunk tőlük a Mol Ligában, de az olimpiai selejtező miatti szünet jót tett a csapatnak, azóta javuló teljesítménnyel nyeri a mérkőzéseket. A Starsból érdemes kiemelni a legutóbbi mérkőzésen emlékezetes teljesítményt nyújtó Szajbert Patrikot, aki a kis Volán ellen klasszikus mesterhármast ért el. A sokáig Káposztásmegyeren is mellőzött csatár az első sorban, Gröschl mellett kezd visszatalálni pár évvel ezelőtti önmagához, és már annyi pontnál tart, mint az alapszakasz mérkőzésein.