Kemény szavakkal illették a társaságot

2009.02.09. 10:54 F. Kapus

A végeredmény tekintetében is jól sikerült az Ukrajna elleni vasárnapi mérkőzés. Játékunk sokkal közelebb járt ahhoz, amit elvárhatunk a csapattól, értékelte Énekes Lajos, a válogatott edzője a látottakat. Videó-összefoglalót is mutatunk.

Leginkább az volt pozitívum, hogy a védekezésünk összeállt úgy, ahogy szerettük volna. A sok kiállítás jelentős hibának tekinthető, ezen a problémán a jövőben kell dolgozni. Egyenlő létszámban és hátrányban is jól védekeztünk, jól tartottuk az ellenfelet. Az első és a második harmadban játszottunk jól, jobban, mint a harmadikban. A védekezésben olyan szinten voltunk, ami az alapokat képezheti a jövőben. A második harmadban kétgólos előnyhöz jutottunk, bár keveset lőttünk kapura.

A harmadik harmadban sokszor tekintettünk az eredményjelzőre. Tartani akartuk az eredményt, lelassult a játékunk. Az öt az öt ellen bekapott két gólnál hibákat vétettünk. Ezzel együtt erős Ukrajna ellen 65 percet döntetlennel sikerült végigdolgozni. Négy a négy ellen is a várakozásnak megfelelően teljesítettek a srácok. Azok lőtték büntetőinket, akik a legjobbak ebben nálunk. Ez most így sikerült, az ukránoknak volt szerencséjük.

Magyarország 3 0 0 1 2 7-15 1

Szuper Levente kiváló teljesítménye tovább erősíti pozícióját a válogatott kapujában. A csapattól is csak köszönet jár neki, amit meg is kap a többiektől. A védőpárosok helyzete érdekesen alakult az ukránok ellen. Azt terveztük, négy párral kezdünk hátul. De hamar jöttek a kiállítások. Megbeszéltük, hogy hátrányban a három legerősebb duó bekkel. Jobb Dávid emiatt kimaradt a mérkőzéskezdésből, mint később kiderült, az egész meccsen nem lépett pályára. Párja, Kangyal Balázs többször is jégen volt, rutinja kellett hátul. Dávidot ezután már nem akartuk hidegen a mély vízbe dobni, rutintalan ezen a szinten, megkíméltük a kellemetlen élményektől. Kangyal azért játszott kevesebbet a szokásosnál, mert a másik három védőpáros jól mozgott együtt, értelmetlen lett volna jelentős átalakításokat végrehajtani.

A mérkőzést jobban vártuk, jobban készültünk rá, mint az ukránok, ez látszott a meccs első felében. Aztán már ők is nagyon jól pörögtek. Már a meccs reggelén látszott a játékosainkon, hogy komolyan veszik a harmadik mérkőzést. Erre minden okuk megvolt, mert az olaszok elleni találkozó nem sikerült úgy, ahogy elvárható tőlük. Pat Cortina a szomati pihenőnapon, majd vasárnap meccs előtt, sőt mecs alatt is kemény szavakkal illette a társaságot. Többször elmagyaráztuk, hol szükséges javítani, mire kell figyelni. A fontos és elvárt dolgokat sulykoltuk."

A magyar válogatott hétfőn repül haza, kivéve a három brianconi légióst. Íme a Magyarország–Ukrajna mérkőzés összefoglalója.