Szélig kezdte, Szélig befejezte

2009.01.15. 09:15 Hblog

A magyar játékosokat foglalkoztató külföldi csapatok közül négy is jégre lépett kedden, három közülük nyert, mind a hat válogatott játékosunk remekül teljesített. Gólokat lőttek, pontot szereztek, jól védekeztek, fantasztikusan védtek.

Francia bajnokiját 5-3-ra nyerte idegenben a Briancon. Az ellenfél a Ligue Magnus egyik legjobb formában lévő csapata, a negyedik Angers volt. A hazaiak az előző négy fordulóban 32 gólt ütöttek, odahaza kiváltképp erősek. A Briancon ellen ez nem volt elég, köszönhetően a magyar trió remeklésének. Szélig Viktor vezetést szerzett előnyből, rögtön a legelején. Az első harmadot 2-0-ra a Briancon nyerte. A másodikban nem lőtt gólt a magyaros csapat, 2-1-re módosult az eredmény. A harmadik harmadot Ladányi Balázs gólja nyitotta. Utána 2-3, 2-4 és 3-4 állt a táblán, majd jött ismét Szélig, aki Vas Márton gólpasszát vágta a hálóba, ez volt az utolsó találat a meccsen.

Győzött a rivális Grenoble és a Rouen is. Utóbbi együttes lázasan készül a Kontinentális Kupa általa rendezendő négyes döntőjére, amely  január 16–18. között esedékes.

Ennaffati Omarék is nyertek, Tours–Amiens 6-4. A válogatott védő passzt adott az 1-1-et jelentő gólhoz, játékát dicséri: a négyből egy kapott gólnál sem volt a jégen.

Szép teljesítményt nyújtott a Kezmarok–Trencin szlovák Extraliga-meccsen Budai Krisztián. Az 5-2-es vendéggyőzelemmel végződött találkozón az első harmad után állt a kapuba Budai Klempa helyett. Válogatott kapusunk 40 perc alatt 31 lövésből 29-et hárított, csak két gólt kapott, az egyiket ráadásul kettős emberhátrányból. 93,55%-os teljesítménye a kiemelkedően jó jelzővel illethető. Így érezték a szlovák Sport című napilap tudósítói is, a meccs három legjobb játékosa közé választották. Az egyik legjelentősebb szlovák hokioldal, a hokej.sk évről évre közreadja az Extraliga-kapusok fejvédőiről készült fotóalbumát. A héten publikált színes anyagban Budai Krisztián maszkja is helyet kapott.

EBEL-beszámolónkban megemlítettük, de ide kívánkozik, hogy a november óta felnőtt válogatott Kóger Dániel megszerezte élete első EBEL-gólját a Red Bull Salzburg színeiben. Ráadásul az innsbrucki mérkőzésen az oly fontos első gól volt az övé. Ezenkívül két gólpassz áll a neve mellett a szezonban lejátszott 18 mérkőzésen.