Még egy orosz és egy finn

2008.11.20. 13:32 Ryan O'Brien

Nem született meglepetés a Bajnokok Ligája-csoportkör utolsó előtti fordulójában. A már továbbjutott Szalavat Julajev mellé a Metallurg Magnyitogorszk és az Espoo Blues csatlakozott. Már csak a D csoportban nyílt a küzdelem.

A Kärpät Oulu sem tudta megállítani a Metallurg csapatát, amely harmadik meccsét is megnyerte, így az utolsó, Eisbären Berlin elleni találkozótól függetlenül elődöntős. Vlagyiszlav Bulin első BL-góljával vezetett a Metallurg, az oroszok végig tartani tudták az előnyüket, magabiztosan nyertek. Az elődöntőben orosz párharc lesz, a Magnyitogorszk a Szalavat Julajevvel meccsel.

Az első harmadban eldőlt az összecsapás Espoo-ban. Bár a 29. másodpercben hátrányba kerültek a vendégek, Dube révén mégis a svájci SC Bern szerzett előnyt. Az öröm nem sokáig tartott, a 16. percben fordított az Espoo. A következő két harmadban már nem változott az állás. Nyert és ezzel továbbjutott a finn csapat, amely a D csoport továbbjutójával találkozik az elődöntőben.

Az első harmadban háromgólos előnyhöz jutott a Slovan, amely ezt a fórt végig őrizni tudta a cseh Ceske Budejovice ellen. A találkozónak nem volt tétje, a Szalavat Julajev már korábban továbbjutott. A végére szoros lett a meccs, 4-3-ra jöttek fel a csehek, akik a kapusukat is lehozták, de 13 másodperccel a vége előtt Miroslav Lazo az üres kapuba lőve eldöntötte a három pont sorsát.

Nagy csatát hozott a Lions Zürich-Linköping meccs. Győzelmével versenyben maradt a svájci csapat. Az első hely sorsa az utolsó fordulóban, december 3-án, a Slavia-Zürich meccsen dől el.

Eredmények:

A csoport. Metallurg Magnyitogorszk-Kärpät Oulu 3-1 (0-0, 2-0, 1-1). A csoport állása: 1. Metallurg Magnyitogorszk 9 (10-3), 2. Eisbären Berlin 5 (8-9), 3. Kärpät Oulu 1 (5-11).
B csoport. Espoo Blues-SC Bern 2-1 (2-1, 0-0, 0-0). A csoport állása: 1. Espoo Blues 9 (8-4), 2. HV71 3 (13-12), 3. SC Bern 3 (11-16).
C csoport. Slovan Bratislava-Ceske Budejovice 5-3 (3-0, 0-0, 2-3). A csoport állása: 1. Szalavat Julajev 9 (14-3), 2. Slovan Bratislava 3 (9-12), 3. Ceske Buejovice 3 (9-17).
D csoport. ZSC Lions-Linköping HC 4-3 (1-1, 2-1, 1-1). A csoport állása: 1. Slavia Praha 8 (14-10), 2. ZSC Lions 7 (15-10). 3. Linköping 0 (11-20).