12 gól és 26 büntető Anaheimben

2008.11.01. 11:33 Ryan O'Brien

Nem mindennapi izgalmakat hozott az NHL 24. játéknapján megrendezett két meccsből a kaliforniai. Az Anaheim és a Vancouver összecsapásán egy tucat találat született, majd a szétlövésben a 26. büntető döntötte el a két pont sorsát.

Az első harmad 9. percében szerzett vezetést az Anaheim, majd a 13.-ban már kettővel vezetett. Innen aztán elképesztő nagy fordulat következett be, egymás után ötöt vágott a Vancouver. A második harmadban 2 perc és 39 másodperc alatt öt gól született, amelyből hármat a hazaiak szereztek és ezzel egalizáltak.

Teemu Selanne nagyon belejött a pontgyártásba az elmúlt két meccs során. A Detroit ellen három emberelőnyös gólt lőtt, most pedig megint kétszer is 5 a 4 elleni találatot és 2 asszisztot jegyzett, így 12 meccs alatt 8 gólt és 3 gólpasszt ért el.

Mivel a rendes játékidő és a hosszabbítás sem hozott döntést, következtek a büntetők. Arra kevesen számítottak, hogy ilyen hosszú lesz. Az első három próbálkozás után 1-1 volt az állás, Getzlaf és Welwood talált be. A kapusok mindent megfogtak, egészen a 13. párig, amikor Scott Niedermayer hibázott, Öhlund viszont nem, így eldöntötte a maratoni csatát. Emlékezetes marad Roberto Luongo 500. NHL-meccse. A Canucks ketrecőre az 51. kapus az NHL-ben, aki elérte a félezredik meccsét.

A nap másik találkozóján a Chicago magabiztosan verte a Dallas csapatát, a fiatal Patrick Kane vezérletével. A 19 éves amerikai játékos egy gólt szerzett és két gólpasszt adott.

24. játéknap, eredmények

Chicago Blackhawks-Dallas Stars 5-2 (2-1, 1-1, 2-0)
Gólszerzők: Barker (emberelőnyből, Campbell, Kane), Kane (Havlat, Brouwer), Sopel (Kane, Toews), Ladd (Barker), Byfuglien (Bolland), ill. Eriksson (Morrows, Ribeiro), Ott (Barch, Stephan).
Kiállítások: 14 perc, ill. 10 perc.
Kapusok: Habibulin 21/23, ill. Stephan 27/32.

Anaheim Ducks-Vancouver Canucks 6-7 (2-1, 3-4, 1-1, 0-0, 0-1)
Gólszerzők: S. Niedermayer (emberelőnyből, Selanne, Perry), Selanne (emberelőnyből, Pronger, Perry), Montador (Perry, Sutherby), Pronger (Kunitz, Getzlaf), Selanne (emberelőnyből, Perry, S. Niedermayer), Perry (Kunitz, Selanne), ill. Bernier (Pyatt, O’Brien), Kesler (Burrows, Hansen), Burrows (emberhátrányból, Bieksa), Öhlund (emberelőnyből, Salo, Raymond), Bieksa (Hansen), Bernier (emberelőnyből, Bieksa, Luongo), Öhlund (szétlövésből).
Kiállítások: 21 perc, ill. 29 perc.
Kapusok: Giguere 9/13, majd Hiller 14/16, ill. Luongo 31/37.

(A végeredményre kattintva az összefoglaló videója, a gólszerzőkre kattintva a találkozó adatlapja tekinthető meg. A bajnokság állása itt van, a statisztikák legjobbjai pedig itt.)