Jesenice–Alba Volán 3-2

2008.10.17. 21:46 D. Gromov

Harmadszor harcolt ki döntetlent az idei EBEL-szezonban a magyar bajnok, harmadszor kapott ki büntetőkkel. Természetesen az egy pont is bravúr az éllovas otthonában.

A Jesenice szerzett vezetést az első harmadban, de az új szerzemény Derek Couture a 25. percben egyenlített. A harmadik felvonásban Palkovics Krisztián révén már nálunk volt előny, de nem tudtuk tartani, soros emberelőnyös helyzetüket értékesítették a szlovénok. A ráadásban nem esett gól, így megint a büntetőkre maradt a döntés, amelyek közül a legfontosabbat nem hibázta el David Rodman, 3-2 oda.

A rendes játékidős döntetlen is ér egy pontot, ezzel 13-ra nőtt az Alba Volán által behúzott egységek száma. A kapura lövések számából ítélve nem lehetett túl nagy a Jesenice fölénye. Hetényi Zoltán mindenesetre bőven 90 százalék felett teljesített.

A Red Bull Salzburg fölényes csütörtöki győzelméről már írtunk, pénteken viszont csak szoros csaták fordultak elő. Ráadásul a Linz és a Villach is mínusz négy gólról jött vissza. Az Olimpija Ljubljana új edzőjével már 3-0-ra vezetett Linzben a 25. percben, ám a hazaiak ekkor összekapták magukat, a 48. percre 4-3-nál átvették a vezetést, és bár a szlovénok még egyenlítettek, 8 másodperccel a vége előtt jött a mindent eldöntő Matthiasson-találat, 5-4.

A Villachnak 1-4-ig sikerült eljutnia a 26. percre a Vienna Capitalsszal szemben, aztán sorozatban négyet ütöttek, ráadásul 5 perc alatt. De hiába örültek a vezetésnek, mert a végén Divis egyenlített, aztán pedig az általunk is jól ismert Lebeau elhozta számukra a hirtelen halált, 5-6.

Ehhez képest az Innsburck–Klagenfurt nem is volt annyira drámai, hol az egyik csapat vezetett, hol a másik, aztán kialakult a 3-4-es végeredmény.

Az Alba Volán pozíciója a jesenicei bravúrral nem változott, maradtunk az 5. helyen.

20 komment

Címkék: alba volán ebel

Ne feledjük, Yli-Junnila is góllal kezdett...
Valaki meg tudja mondani, hogy van-e még hely a vasárnapi grazi buszon?:)
Meg Allen, Macsweyn, Sihvonen is... Tényleg a rocker finn már repült? Sztem Alanen is húzzon utána. Amúgy grat az 1 ponthoz!!
szép volt fiúk! Hetényi is bizony˙ította, hogy lehet rá számítani, ami még komolyabb hátteret nyújt a csapatnak.

Azért jó lenne már egy büntetős meccset is behúzni!
Harmadszor buntetokkel?csakhogy egyiket sem mi nyertuk meg!!
Zsoldos: már rég nincs hely :)
Nem baj, majd köv. alkalom:D Köszi a választ!
a károgóknak azért szólnék, hogy a Jesenice eddig minden hazai meccsét rendes játékidőben megnyerte (ez most megszakadt) és az Alba Volán az egyetlen csapat akit még nem tudott idén a bajnokságban a rendes játékidőben megverni, pedig már kétszer is játszottunk ellenük.
Emberek, ez azért óriási teljesítmény ám... 9-4 a kiállítási arány oda (10-5, ha a ráadást is belevesszük), és ha jól láttam, Palkó a gólját emberhátrányban szerezte. Ez a Volán egyértelműen más szinten játszik már, mint a tavalyi. Belegondoltatok, milyen jól jöhet ez majd a vb-n? Hogy Sofi és Vaszjunyin mellett már Jobb, Hegyi, Nagy is rendszeres lehetőséget kap és edződhet?
Én így tekintem az ilyen "vereségeket" egyszerre nem lehet minden pöpec. Az emberhátrányok kivédekezése nálunk a LEGJOBB az Ebelben! Erre a vb-n óriási szükség lesz! A helyzetkihasználáson, ez emberelőnyök kihasználásán, és a büntetőzésen kell még javítani, és akkor elképesztő meglepetésekkel szolgálhatnak ezek a fiúk (akár as Volán, akár a válogatott színeiben).

Vasárnap Grazban egy nyerhető meccs, kedden a Ljubjana elleni hazain meg háromezer fanatikus fogja belehajszolni a fiúkat a győzelembe! :))))
munkagep: tényleg, amindenit, ráadásul ez még jobban hangzik. :)
Átírták a hivatalos statisztikát, már nem a kanadai, hanem Kovács szerepel gólszerzőként. A Nemzeti Sport cikkében is ő szerepel, és az eishockey.at-n is!
Szép eredmény így is.. előbb-utóbb az ilyen csatékból két pontok is lesznek! Én továbbra sem vagyok telhetetlen! Az 5.-helyen továbbra is gyönyörű állni, pláne ahhoz képest, hogy a rájátszás a reális cél! HAJRÁ VOLÁN!!!
Azér a "ki vett részt töbször 3-2-re végződő mérkőzésen" tabellát a Volán vezetné! :)
Én is nagy bírálója vagyok a Volánnak,-de le a kalappal a FIÚK előtt.Azt látom, hogy ez egy igazi "CSAPATTÁ" érik...,van tartása,egyre jobb lesz,- még a szerencse hiányzik.!!A Szupert is lehet pótolni,-gratula a HETÉNEK,- gratula a VOLÁNNAK!
Ez az első jelentkezésem,de jégkorongra már legalább 15 éve járok.Amit a Volán csinál az idén az ebel-ben az a csodával határos.És ha még lennének légiósai is nagyon komoly esélye lenne.Csak valami szponzornak fel kellene már ébredni.Addig is minden tiszelet a srácoké,amit mi tudunk pár barátommal tenni a csapatért azt megtesszük,az otthoni meccseken gőzerővel szurkolunk.Budapestről ez nem mindig egyszerű de a jó hoki mindent megér:-)
Tehát kedden újra zenghet a csarnok!
Jól beszélsz kedves carolina2005, de vajon fog-e a csarnok zengeni Salzburban is? Feltűnt a láthatáron egy potenciális utitárs...
elképesztően szoros a bajnokság, minden pontnak örülni kell, főleg idegenben.

tényleg álomszerű eddig az egész, remélem nem kell mostanában felébredni :-))))

A többi meccs is nagyon izgalmas volt tegnap.
D.Gromov: csak annyi megjegyzésem lenne, hogy "csak" 3 gólról állt fel az említett két csapat (0:3 ill. 1:4), persze ez is hatalmas teljesítmény.
Gratulálok a csapatnak, remek eredmény ez a listavezető otthonában. A büntetők megnyerése a hab lett volna a tortán, de azért ne legyünk telhetetlenek! A lényeg a pontszerzésen van.
A Ljubljanat leszámítva nagyon kiegyensúlyozott a mezőny. 9 ponton belül áll 9 csapat és a középmezőnyben már 1-2 pont elvesztése is az utolsó előtti helyre csúszást eredményezheti. A Graz-ot verni kell, a Ljubljanát pedig kötelező!
Elképesztően színvonalasak a meccsek, melyeket eddig a Sportklub jóvoltából láttam az EBEL-ből. Nagy kedvet kaptam, hogy ismét elutazzak Fehérvárra egy meccsre, sajnos 12 éve nem volt alkalmam a csarnokban látni a Volánt.