Villach–Alba Volán 5-1

2008.10.12. 21:16 D. Gromov

A magyar bajnok nem tudta átmenteni pénteki formáját vasárnapra, az első harmadban tartottuk magunkat, de utána jött az osztrák henger, 5-1 lett a vége, annyi, mint Klagenfurtban. Az Alba Volán a vereséggel egy helyet süllyedt, most 4. az EBEL-ben.

Kaspitz 13. perces gólját tehát még kiegyenlítette Kovács Csaba nem sokkal az első szünet előtt, de a villachiak a második és a harmadik felvonásban is ütöttek még kettőt-kettőt, a fehérváriaknak pedig ezúttal nem volt ellenszerük a rengeteget lövő riválissal szemben.

A nap legnagyobb verését messze nem Palkovicsék kapták, hanem az az Innsbruck, amely két nappal ezelőtt is ötöt kapott. A Vienna Capitals 9-2-vel alázta meg a villámrajtot vett, de azóta csak szenvedő tiroliakat, a közbülső harmadban 7-1-et csináltak a felek. Ekkora különbség még nem volt ebben a szezonban két csapat között. Egyébként ha nem ezen a meccsen született volna az új rekord, akkor egy másikon: Jesenice-Olimpija 8-2, itt az első húsz perc végződött 6-0-lal.

A 2-1-es Klagenfurt–Salzburg mérkőzésen a szépítő gólt Siklenka ütötte, ami számunkra azért érdekes, mert az asszisztos Kóger Dániel megszerezte első EBEL-pontját. Még egy eredmény maradt: Graz–Linz 3-6.

14 komment

Címkék: alba volán ebel

Ha az alapszakasz után is megvan minimum a 4. hely, akkor az király lenne. De az első 8 a lényeg.. és bár van egy két nagyobb zakó, azért az látszik, hogy ez az Alba erősebb, mint a tavalyi..
semmi gond, kedden megint otthon játszunk és szerintem nyerünk is, bár szoros lesz.
Ez ma nem jött össze... előfordul. A negyedik hely meg még mindig pazar!!! Hajrá Volán!!!

Csabika, gratulálunk a gólhoz!!!!! Végre kijött a lépés, nem úgy, mint pénteken!
Az eredményeket látván egyszerű megállapítás: Acroni bitang erős!! elég a statokat megnézni. Lassan körvonalazódni látszik, hogy a két szlovén csapat lóg ki a sorból, az egyik felfelé míg a másik lefelé.... Szerencsére a Volán -eddig- messze felülmúlja a tavalyi évet, és ez több mint bíztató a rájátszásra nézve, arról nem is beszélve, hogy a -Jesenicéhez hasonlóan- itt is a válogatott gerince játszik. Ha becsúszik egy pofon kit érdekel??? Hajrá Volán, kedden jön a szintén "gyenge formában lévő" Caps, sajnálom Őket :-))
A lényeg a keddi hazai meccsen van,meg kell verni a Capitalst,ezzel megint lesz két pont.
Habár nem lesz könnyü mérközés,a Bécsiek egyre jobb formában vannak,a lényeg az hogy a védelem jol müködjön,és jo legyen a kapusteljesitmény´,és persze 1 gollal többet kell löjünk nekik,akkor tutti biztos a gyözelem :))
A Capitals 9-2 sikere több mint figyelemre méltó. Nehéz mecs lesz kedd este, hat nap alatt a harmadik, viszont a hazai meccseken fontos hogy pontot, pontokat szerezzünk. Hamar túl kell lépni a villachi betlin, és elővenni a péntekihez hasonló játékot, küzdőszellemet.
Tegnap este a MTV1-n a Sort7 műsorban volt egy rövid összeállítás Sator mesterről. Csicsó, Palkó és Kovács Csaba mondta el véleményét, eddigi tapasztalatát a mesterről.
Segítsetek egy tudatlannak plíz: mit jelentenek az EBEL tabellán az oszlopok? Hogyan lesz 5 győzelemért 10-13 pont, például? Kerestem ligaszabályzatokat, de nem találtam.

Hilfe!!!
Hosszabbítás vagy büntetők után elért győzelem éppúgy 2 pont, mint a rendes játékidős, hosszabbítás vagy büntetők után elszenvedett vereség ellenben 1 pont. Normál bukás 0 pont. Ha nem kevertem össze semmit, akkor 1. oszlop meccsek száma, 2. oszlop győzelmek száma összesen, 3. oszlop zakók száma összesen, 4. oszlop hosszabbításos győzelmek száma, 5. oszlop hosszabbításos zakók száma, 6. oszlop büntetős győzelmek száma, 7. oszlop büntetős vereségek száma, 8. oszlop gólarány, 9. oszlop gólkülönbség, 10. oszlop gyűjtött pontok. Pl. a Vienna Capitals 5-öt nyert, 5-öt vesztett, de az 5 zakóból kettőt hirtelen halálban, egyet büntetőkkel, ezekért kapott 1-1 pontot, így jön össze a 13.
Nem kell nagyon besz*rni attól a 9:2- től.. Abból 5-öt az innsbruckiak újonc kapusa kapott, kb 7-8 perc alatt. Szóval a Bécset is meg lehet szorongatni, de tény, h már 1 pont is nagy bravúr lenne
A Bécsi meccsen is megérdemelt volna a Volán legalább egy pontot,ebböl holnap remélhetöleg kettö lesz!Igazad van jágör68 nem kell besza.....
Egy biztos itt már azt beszélik az osztrákok hogy ha összekerülnek a magyarokkal a VB-én Svájcba akkor biztos hogy kikapnak.Tulajdonképpen logikus,az osztrák klubcsapatok alapemberei külföldiek,a Voláné pedig hazaiak.
Szerintem is lesz esély megverni öket.
kapusLaci: ezt Bécsben beszélik? Azért a VSV és a KAC tele van elég jó hazai játékosokkal, a RBS- ról nem is beszélve. Plusz: Vanek, Pöck, Grabner, Nödl az NHL- ben és hát Lakos (KHL), Brückler, Penker (SM).. De ha tényleg erről beszélnek, annak csak örülök. Azért én még mindig úgy vélem, még NHL- erősítés nélkül is kemény dió lenne a sógor- válogatott
Szia jágör68!
Én Bécsben naponta fordulok meg hokipályán,és olyan emberekkel beszélek akik nagyon szeretik a hokit,és értenek is hozzá.Abba igazad van hogy igy is kemény dio lesz az osztrák válogatott,de meglehet fogni öket jo játékkel.
Csak Vanek és Pöck játszik NHL-ben,Grabner és Nödl farmcsapatban ütik a korongot pillanatnyilag.
Jo lenne azért bentmaradni az A csoportban!
De addig még sok idönk lesz erröl beszélni,most a lényeg hogy a Volán játékosai egyre erösödjenek,mert akkor a válogatott is erös lesz.
Még valami:Vanek se tösgyökeres osztrák,ö csak itt született Badenbe,amugy a nemzetisége Cseh.
Üdv.Laci
Már az is szép hogy beszélnek a magyar jégkororngról, ez is elismerése az eredményeknek. Gondolom a sógoroknak meglepő lehet a Volán tavalyi gyenge szereplése után a mostani sokkal erőteljesebb és főleg eredményesebb játék.
Az igazi nagy szám persze az lenne, ha egy magyar játékos pályára léphetne NHL meccsen. Bár nekünk az A csoportos szereplés is, egy igazi álom beteljesülése lesz.