Obara nem tud hibázni

2008.04.06. 21:46 kerusz

A japán válogatott lejátszotta mindkét felkészülési mérkőzését az Amur Habarovszk ellen. Talán okosabbak lettünk a tekintetben, hogy milyen kvalitású japán válogatott vár ránk.

Az első mérkőzésen nagyjából félidőig eldőlt minden, a 34. percben kialakult a végeredmény. Kikuchi védett, annak dacára, hogy Haruna kitűnő formát mutatott az Ázsiai Liga rájátszása során, ahogy arról korábban írtunk is. Persze ez jelentheti azt is, hogy Haruna helye biztos a csapatban, és a második és harmadik számú kapust keresi Mark Mahon szövetségi kapitány. A High 1 ásza, a védőként is roppant ponterős Okubo kulcsszerepet kapott az emberelőnyös sorokban, és meg is hálálta a bizalmat. Két emberelőnyös gól előkészítésében is szerepet vállalt. Az egyik gólnál Obara volt a gólszerző, a másiknál ő is az előkészítők közé tartozott. Eredményes napot dicsérhetett nyugtával Suzuki is, aki két gólt szerzett, az egyiket egyéni akcióból.

Sajnos az alapjában véve orosz szuperligás Habarovszkról csak annyit tudunk, mi volt a mezszámuk a gólokban közreműködő játékosoknak, így fogalmunk sincs, milyen keret ellen játszottak a japánok. Ehhez talán anyit fűzhetünk hozzá, hogy ha csak a B csapat ellen, akkor is szép eredményt értek el a playoffos alakulat ellen.

Április 1.: Japán–Amur Habarovszk 4-4 (3-3, 1-1, 0-0). Tomakomai. A japánok góljai: 1-0 Obara (Tanaka, Okubo) emberelőnyből, 1-1, 2-1: Suzuki (Sato, Mitani), 2-2, 2-3, 3-3: Yamashita (Okubo, Obara) emberelőnyből, 4-3: Suzuki, 4-4.

A japánok az alábbi sorokat küldték a jégre: Kikuchi – Kuji, Kon, Takeshi Saito, Tonosaki Jun, Osawa – Sato, Mitani, Suzuki, Keller, Haga – Kei Tonosaki, Obara, Domeki, Miyauchi, Yamashita – Kamino, Go Tanaka, Ogawa/Iimura, Okubo, Kawai.

A meccs után 3-3 büntetőlövés következett, ezek eredménye 1-0 volt Japán javára. Az elsőként próbálkozó Tanaka belőtte, Kuji és Obara kihagyta. A mérkőzés legjobbjának Yamashitát választották.

Mark Mahon nyilatkozata a mérkőzés után: "A mérkőzésen nálunk jobb technikai tudású és erősebb játékosok ellen gyakorolhattunk. Ez remek lehetőség a vb előtt. Türelmesen kell játszanunk, szeretnénk tovább javítani emberelőnyös és emberhátrányos játékunkon.

Szó, ami szó, javítottak is. Két nappal későbbmár nem elégedtek meg a vezetés többszöri megszerzésével, gól nélküli első harmadot és második harmad eleji gólváltást követően a harmadik harmad elején gólt szereztek, és nem is engedték ki a győzelmet a kezükből.

Mindkét japán találat emberelőnyből született, és tekintve, hogy az Amur összesen kilenc perc büntetést szedett össze, ez azt jelenti, hogy félelmetesen használták ki az emberelőnyöket. Közben négy emberhátrányuk egyikében sem kaptak gólt. Obara ismét elemében volt: az első napi egy (emberelőnyös) gólja és gólpassza mellé ezen a meccsen további két (ismét emberelőnyös) gólt rámolt be az orosz csapat hálójába. A három, egyetemi csapatból érkezett játékos mindegyike lehetőséget kapott a mérkőzésen. Haruna kapus jól állta a lövéseket, az AL-rájátszásban felvett szokásához híven ismét két gól alatt tartotta az ellenfelet.

Mark Mahon is elégedett volt a látottakkal, kiemelte, hogy nagyon hatékony volt mind az emberelőnyös, mind az emberhátrányos játék, és a játékosok jól állják a sarat a keményen játszó ellenféllel szemben is. Szerinte a két mérkőzésen a csapat kellő önbizalmat gyűjtött a világbajnokságra.

Április 3.: Japán–Amur Habarovszk 2-1 (0-0, 1-1, 1-0). Szapporo. A japánok góljai: 1-0: Obara (Iimura, Keller) kettős emberelőnyből, 1-1, 2-1: Obara (Takeshi Saito, Osawa) emberelőnyből.

Büntetőlövések a meccs után: 1-1, Takeshi Saito belőtte, Kamino és Domeki kihagyta.

A japánok az alábbi sorokat küldték a jégre: Haruna – Kamino, Go Tanaka, Ogawa, Kawai, Yanadori – Domeki, Kon, Takeshi Saito, Jun Tonosaki, Osawa – Kei Tonosaki, Okuyama, Uchiyama, Keller, Haga – Sato, Obara/Iimura, Kuji, Okubo, Yamashita.

A mérkőzés legjobbjának Obara Daisukét választották meg.

További hír a japánok háza tájáról, hogy Fukufuji, az első japán NHL-játékos érdekelt a Bakersfield Condorsszal az ECHL rájátszásában, így nagy valószínűséggel nem lesz ott a vb-n. A másik kétséges sorsú játékos a jelenleg a Dayton Bombersben szereplő korábbi AL-gólkirály, Nishiwaki, aki akkor lehet otthon, ha csapata az első körben elvérzik a liga rájátszásában. Ebben az esetben ő a világbajnokság elejétől rendelkezésre állhat. És még egy nüansz: Ryan Kiyoshi Fujita egy meccsen sem lépett pályára, dacára annak, hogy szerepel a neve a bő keretben.