Botrány Csíkszeredában

2008.03.05. 22:50 F. Kapus

A magyarországi csapatok 3-2-es győzelmével értek véget a mai meccsek. Hiába nyert az SC Csíkszereda két harmadot is az Alba Volán ellen, a középsőben hármat kapott.

A Sport Club sokkal komolyabb ellenállást tanúsított, mint az előző napon. A vezetést is megszerezték Szőcs Szabolcs révén, amit a harmad végéig meg is tartottak. A beszámolók szerint a második harmadban a sorozatos Alba-előnyök miatt a közönség arra buzdította kedvenceit, hogy hagyják el a pályát. Ekkor 10:0 volt a kiállításpercek aránya. Nem is sejtették, hogy még további perceket osztanak ki a hazaiakra a játékvezetők. Az arány később 18:2-re durvult. Nem láttuk a mérkőzést, de az tény, hogy közel azonos tudású csapatok mérkőzésén ekkora különbség nem szokott előfordulni. A sorozatos előnyből az Alba jól jött ki, 3-1-re alakította az eredményt. Palkovics megismételte keddi teljesítményét, két gólt szerzett. Ocskay eggyel megtoldotta gólpasszainak számát, ezúttal hármat jegyzett. A harmadik találatot Tokaji szerezte, kettős emberelőnyben.

A második játékrészben az SC nettó több mint nyolc percet emberhátrányban töltött. Emiatt a közönség jelentős része távozott a csarnokból negyven perc után. Egy hányaduk a bírók szálláshelyéhez ment tüntetni. Pedig érdemes lett volna megnézni, hogy a kedvencek milyen lelkesen küzdenek az egyenlítésért. A záró játékrészben kényelmesen játszó fehérváriak között az 53. percben Koky szépített. Hatalmas erőket mozgósítottak a hazaiak, de nem sikerült bepréselni az egalizáló találatot, a kapus lehozatala árán sem. A román és a magyar bajnoki címvédő vetélkedésében jelentős lépést tett az Alba Volán a továbbjutás felé, amely a hét végén odahaza ünnepelheti a döntőbe jutást.

Kétszer vezetett a HC Dunaújvárosban, de győzelme elmaradt. Marek Klacansky először egyenlített, majd az 59. percben megszerezte a győzelmet jelentő gólt is. Mondhatni, a semmiből. A záró harmadban a HC közelebb állt a diadalhoz, a csapatok nayon fáradtan hokiztak. Említést érdemel még Patrik Bosak teljesítménye. A szlovák csatár a harmadik harmadban négyszer került a büntetőpadra. A csapatok legközelebb Csíkszeredában találkoznak, kétszer. Ha a Dab döntőbe akar jutni, egy meccset nyernie kell idegenben.

Folytatás vasárnap este.

negyeddöntő

HC Csíkszereda (2)-Miskolc (7)2-03-15-103.02.
UTE (4)-Alba Volán (6)0-21-21-503.02.
SC Csíkszereda (3)-FTC (5)2-07-32-103.02.
A Dab.extra.hu (1) már elődöntős     02.21.02.24.02.14.02.14.

elődöntő

Dab.extra.hu (1)-HC Csíkszereda (2)1-12-63-203.09.03.10.03.12.
SC Csíkszereda (3)-Alba Volán (6)0-21-52-303.09.03.10.03.12.

A táblázatban a csapatnevek után zárójelben az alapszakaszbeli helyezésüket találják, vastaggal a két csapat párharcának összesített állása szerepel. A belinkelt eredmények a lejátszott meccsek végeredményei, rájuk kattintva a statisztika ugrik fel. A dátumok a várható mérkőzésidőpontok. 3 rubrika esetén 2, 5-nél 3, 7-nél 4 győzelemig tart a páros mérkőzés.

17 komment

Címkék: magyarország bajnokság dab alba volán ob 1 sc csíkszereda hc csíkszereda rájátszás

a végén a hc közelebb állt a győzelemhez ? ezt ki látta ?:D második harmad közepétől az újváros kezében volt a meccs, előtte a hc dominált, de a második harmadban már látni lehetett, hogy nem kell nagy csoda ahoz hogy nyerjünk! HAJRÁ KOHÁSZ !
én láttam, a hc több támadást épített fel, bár nem volt nehéz dolga, mert a Dab nem túl sokat tartózkodott elöl
egyébként nagy csoda tényleg nem kellett a Dab győzelméhez, hiszen sokáig döntetlen volt az állás
Kapálni való bíráskodás volt Csíkszeredában, a Gebei-Németh páros emlékezetessé tette az estét. Bárcsak az lett volna, hogy össze-vissza fújnak. Hát nem, csak egy irányba sípolgattak. Aztán meg ártatlan szemekkel csodálkoztak, hogy a közönség frappáns programjavaslatokat fogalmazott meg azzal kapcsolatosan, hogy miként töltsék szabadidejüket szűk családi körben.

Ettől függetlenül grat a Volánnak!
Kedves AlgoFan, az biztos, hogy Gebei tud alkotni, bár eddig csak ellenünk tapasztaltuk. Egyébként érdekesnek tartom, hogy ő vezet minden mérkőzést....-külföldi bírót kellen hozni szerintem a rájátszásra. A Volán szurkolóknak is kellemetlen ez az eset, mert úgy gondolom a Volán hátszél nélkül is elég felkészült csapat ahoz, hogy jól szerepeljen a bajnokságban. A tegnapi győzelem nem marad rossz szájíz nélkül, mi sem úgy örülünk ennek a győzelemnek, mint a tegnap elöttinek! :-(
A bírók ténykedésére csak annyit reagálnék, hogy emlékezzünk arra, hogy sorozatba kapta a Volán a 2 perces kisbüntetéseket az EBEL szezon elején, mert védőink sebességbe nem tudták felvenni a ritmust a csatárokkal. Tehát maradt a kampózás. Tegnap a kiállítások többsége ebből eredt. Mondhatjuk azt, hogy megítélés kérdése, hogy visszahúzta-e, vagy nem, de erre azt kell mondani: ha nincs ott a bot, nem fogja a zebra befújni!!! Egyébként gratulálok a fiúknak a kinti kettős gyözelemhez.
F.Kapus, jó akkor mind1, én mást láttam, de ahogy nézem a cikkeket, nem csak én =) am nem fikázok vagy ilyesmi, csak meglepett :D
HAJRÁ KOHÁSZ!
Volán - DAB döntőt norm. bíráskodással, azaz se Kincses, se Fazekas, se Gebei, se Nyeste !!!!:D
drukker60> a tegnapelotti merkozesen Kanya azert kapott 2 percet mert a volanos megbotlott a botjaba...de az ugy tortent h Kanya neki volt tapasztva a palanknak es a botja a jegen volt, jott hatulrol egy volanos es megbotlott a botba...2 perc... es a nem tudom te mit lattal a tegnap de hogy a birok nagyon nyomtak a volant azi biztos. Es meg egy erdekesseg, a SC vezet 1-0ra es a birok utanna szorjak ki a hazaiakat, addig persze semmi nem volt. Vezet a Volan 3-1re es megint tudnak jobbacskan biraskodni!! Erdekes! Es nehogy azt gondoljatok h a Volannal van bajunk..itt csak a birokkal!!

Nekem az egesszel csak 1 bajom van, a Volannak nem kell biroi segitseg, e nelkul is megtudja nyerni a bajnoksagot, mert jobbak mint a tobbi csapat!!!! Amugy gratula a Volannak es sok sikert a tovabbiakbann.

Hajra Sportclub!
Gabberboy, megértem, hogy mást láttál, főleg, hogy szurkoltál, én is ilyen vagyok. Különben is szíved joga, csak azért írtam, hogy láttam, nehogy azt hidd, hogy csak úgy írtam valamit. Ilyet nem szoktunk itt, na.
Amúgy kérlek, jelöld meg, ki lenne a számodra elfogadható bíró, ezek után.
Egyébként nekem Németh Mártonra panaszkodtak a tegnapi meccs kapcsán, de azt tényleg nem láttam.
említek pár bírót, akivel eddig még bajom soha nem volt. itt van pl Ruud van Bast, vajon mért hívtak külföldi bírót, egy ute elleni meccsre ( amugy kikaptunk!! ) mégis jól bíráskodott, korrekt volt. Babic Vladimir még úúúúgyahogy elmegy. Ő a Bersztercebánya elleni meccsünket dirigálta, meg vmelyik régi Szeerda ellenit. Sós Zoltánnak is vannak jobb napjai néha =)
Amugy hozzáteszem, hogy Gebei, Árkovics, Kincses, nem mondom rájuk, hogy csalók, mert nem csalnak. Csak iszonyat hülyék, bénák a hokihoz. Persze nekik is vannak jobb napjaik, de álltalában ezt veszem észre.
A gebeinek fejébe szállt a dicsőség, mert tavaly ő lett az év magyar bírója + bevették az osztrák ligába.

Mindamellett az idén elérte, hogy a dunaújvárosi közönség ugyanúgy rühelli, mint anno az árkovicsot, vagy a Kincsest, vagy sorolhatnánk még pár nevet.

De ne feledjük, a fejétől bűzlik a hal. Ahol a K. Béla úr a birói kar vezetője, ott nem lesz szinvonal javulás ... Sőt!

A szövetségnek (legvégső esetben a klubboknak) kell összefogni, s kiiktatni ezt a magyar jégkorongot a szakadékba vivő bírói gyakorlatot!
Remélem, kint jobban fogunk játszani és megállítjuk a HC-t! (Tavaly se hoztuk az UTE elleni otthoni elődöntőket)

A bírók: érdekes, mondjuk a kiállítási arány tényleg nagyon durva, ilyet én még nem láttam, de nem tudom a Gebeiről feltételezni, hogy csalt volna. Amúgy meg a legjobb hazai bíró. Egyáltalán az egész bírókérdés erősen túl van dimenzionálva, amivel szerintem nem teszünk jót magunknak. A DAB-HC meccsen is volt egy csomó vitatható ítélet itt is, ott is, tegnap is, tegnapelőtt is. Mégis, aki azt mondja, hogy a bírókon múlt a meccs, az hazudik.
Babis szerintem is jó bíró, de a Dunaújvárosnak ne vezessen meccset a Dunaújváros utánpótlásedzője! Félreértések elkerülése végett: mi járnánk rosszul! :)
A fórumokat olvasgatva úgy látom ,hogy rengeteg a kíváló játékvezető ,ráadásul LÁTATLANBAN ,hááát...
Nem tudom neked mikor kezdi szúrni a szemed valami, ha nem egyéb az adatok, bár ebben az országban már semmi nem meglepő :D.
Megkövetve

Levélben kért elnézést a Magyar Jégkorongszövetség (MJSZ) főtitkára csapatunktól és szurkolóinktól a szerdai mérkőzésen nyújtott bírói teljesítményért.

Kovács Zoltán, az MJSZ főtitkára elektronikus levélben reagált az OB I elődöntő második mérkőzésén történtekre. Az e-mailt elküldte Ráduly Róbert Kálmán polgármesternek is. A főtitkár hozzájárult, hogy a levelet közzé tegyük. Íme:

"Sajnálattal értesültem arról, hogy a mai (szerdai - szerk. megj.) Sportclub – Alba Volán mérkőzésen a Magyarországról érkező játékvezetés a mérkőzés nagyrészében rossz ítéleteivel a Sportclubot büntette. Több nézővel beszéltem – így Ocskay Gáborral az Alba Volán vezetőjével aki szintén megerősítette, hogy a mérkőzés első felében egyoldalú kiállításokat kapott a hazai csapat.
Megpróbáltam utánajárni, hogy miért történhetett mindez. A mérkőzés egyik vezetőbírája Gebei Péter (korábbi sokszoros válogatott játékos) az elmúlt 5-10 év legjobb magyar játékvezetője. Nem is vele volt a gond, ahogy visszahallottam – hanem a másik vezetőbíróval Németh Mártonnal és döntéseivel volt a probléma.
Németh Márton sajnos nem rendelkezik komoly játékos múlttal és még nagyobb baj, hogy felnőtt vezetőbírói tapasztalata is kevés (én nem is láttam őt még felnőtt mérkőzést vezetni). Információim szerint a mérkőzés első felében történt aránytalan kiállításokat (2–18 perc) is az ő rossz döntéseiből fakadtak.
Mai napon beszéltem már a játékvezetők küldéséért felelős személlyel és számon kértem, hogy miért blamáljuk magunkat ilyen tapasztalatlan játékvezető jelölésével ilyen fontos mérkőzésre (Németh Márton az idei szezonban, mint vonalbíró szerepelt az osztrák ligában Gebei Péter vezetőbíróval – de hát tudjuk más a vonal és más a vezető szerep).
Szándékom a mostani levéllel az volt, hogy elnézést kérjek a Magyar Jégkorong-szövetség részéről a szeredai csapattól és szurkolóitól, mert sajnos a nem megfelelő játékvezetői jelölés miatt csapatuk szenvedett meg.
Szerencsére a bajnoki döntő rendszere, hogy minimum 3 illetve 4 nyert mérkőzésig mennek a csaták a végső elszámo-lásnál az esetenként rossz játékvezetői hibákból eredő hibákat helyére tudják tenni és remélhetőleg tényleg mindig a jobb nyer és a legjobb lesz a bajnok."
Üdvözlettel, Kovács Zoltán

sportclub.ro/index.php?m=1&hirid=93
dattila:
korrekt, ilyet még más sportágban nem láttam.
,,az esetenként rossz játékvezetői hibákból eredő hibákat helyére tudják tenni és remélhetőlegtényleg mindig a jobb nyer és a legjobb lesz a bajnok."
Nagyon korrekt, le a kalappal, én megis hozzátenném ,,a játékvezetői hibákból eredő hibákat helyére tudják tenni"-hez, hogy csak részben.
Na ez szerintem gáz. Ki megy el vazze bírónak ha nem áll ki mellette a szövetség, hanem ráhúzza a vizeslepedőt. Ha a bíró szar, akkor az a felelős, aki oda állította, vagy az a rendszer, amiben odaállhat. A szövetség vezetője ne irogasson, hanem tegyen meg mindent, hogy ne forduljon elő mégegyszer ilyen ha volt alapja. Mondjuk fejezze le a bíróküldő testületet. Az elég hatásos jelzés, arra vonatkozóan, hogy nem elégedett a bíráskodás körüli gyakorlattal, de ne dobja oda azt a szerencsétlent, amelyik csíkosba kiáll oda.