Vidám hétvége a Vas családban

2008.02.03. 11:32 F. Kapus

Két meccset játszott két nap alatt az Iowa Stars a Grand Rapidsszal. Egyszer nyert, egyszer vesztett. Vas János jó volt, csakúgy, mint Márton bátyja a Brianconban.

Menjünk sorban. Pénteken hazai pályán szerepeltek az AHL-ben Vas Jánosék, és 3-0-ás győzelmet arattak. A magyar csatár a második gólt szerezte, méghozzá emberhátrányban. Sokat próbálkozott lövéssel ezen kívül is, és +2-es +/- mutatóval zárta a meccset. Mindezek miatt a mérkőzés második legjobbjának választották.

Szombaton este a Vas Márton, Ladányi, Szélig trióval felálló Briancon a Strasbourgot fogadta a francia élvonalban. A tét az elvesztett listavezetői pozíció visszaszerzése volt. Az ellenfelek betlijei miatt ez sikerült is, mert a Briancon nem hibázott, 4-2-re nyert. Vas az első gólnál asszisztált, majd 2-2 után gyakorlatilag győztes gólt szerzett, Ladányi passzából. Három forduló van hátra az alapszakaszból, a magyarok csapatának sorsolása messze a legjobb az élbolyból. Vas Márton szívós munkával és az utóbbi időszak remekléseivel most érte el az 1 pont/meccses átlagot, 23 találkozón 9 gól mellett 14 gólpasszt szerzett. Ladányi mutatói még impozánsabbak. 23 meccs, 13+12=25 pont.

Szombaton este helyükre kerültek a dolgok Des Moines-ban, azaz újfent nem sikerült hosszú győzelmi sorozatba fognia a Dallas Stars fiókcsapatának. A rájátszás egyre messzebb kerül.

Gyors kétgólos vezetést szereztek Vasék, de alig harmadnyi idő alatt fordított az előző nap simán legyőzött GR Griffins, amely 3-2-re hozta a meccset. Szélsőnk ezúttal nem szerzett pontot, sőt, az első gólt az ellenfél az ő szabálytalankodása miatti kisbüntetés alatt szerezte. Összességében 50 mérkőzésen játszott, 13 gólja és 17 gólpassza, azaz 30 pontja van. Ezzel az Iowában a 2-3. helyen áll.